11липня2014
PDFДрукe-mail

Бог близько!

Багато хто стикався з людьми, які вважають Бога абстрактною силою чи то відстороненим тираном, який десь далеко спостерігає за тим, що відбувається на Землі. Іноді Він втручається, але частіше не реагує, особливо тоді, коли нам так цього хочеться. Що говорити про людей, коли ми іноді так само сприймаємо Бога?!

В своїй книзі "В пошуках невидимого Бога" Філіп Янсі заохочує своїх читачів зупинитись на хвильку і подумати про Божу точку зору. "Бог, який наповнює наш Всесвіт, опустився до того, щоб стати селянським малюком, якому як і будь-якій земній дитині потрібно було вчитись ходити, говорити, вдягатись... У Своєму втіленні Божий Син навмисно змінив всезнання на мозок, який слово за словом вивчав арамейську мову, всюдисущність - на дві ноги, в кращому випадку - осла, всемогутність - на руки, достатньо сильні для того, щоб зрубати дерево, але надто слабкі для самозахисту. Замість того, щоб одночасно спостерігати за мільярдами галактик, Він дивився на вузенькі вулички Назарету, купу каміння в Іудейській пустелі чи багатолюдні вулиці Єрусалиму", - пише автор книги.

 

Коли починаєш задумуватись про те, що зробив Христос для людства, стає не по собі. Тому що людський мозок (принаймні тут на Землі) не здатний осягнути всієї повноти Божої благодаті. Ще більш важко осягнути НАВІЩО Бог це зробив. Про це можна говорити довго і різними словами, але прична по суті одна: Бог став людиною, щоб відновити стосунки людини з Богом, яка була втрачена в Едемському саду. Іншими словами Ісус Христос проміняв славу Небес на грішний людський світ заради стосунків з людьми! Завдяки Богу ми тепер можемо не сумніватись в бажанні Бога бути близьким до нас.

 

Бог - не абстрактна сила і не байдужий тиран-правитель. Навіть коли ми так думаємо чи відчуваємо. Наші переконання не змінюють Всевишнього в тій самій мірі, як і наші відчуття. Бог близько! І тепер ми можемо звертатись до Бога "Авва, Отче" (таточко) і не боятись вимовляти ім'я Бога, як це робили євреї в часи Старого Заповіту. Кожна віруюча людина тепер може "приступати з відвагою до престолу благодаті." І в цей момент знати, що Бог близько.

помічник пастора, Олексій Лупенко 

Також запрошуємо ознайомитись з іншими статтями автора:

Більше статей у відповідному розділі на нашому сайті


blog comments powered by Disqus