11серпня2014
PDFДрукe-mail

"Маю право!" або цінність Євангелія.

Конституція нашої держави надає низку прав своїм громадянам та зобов'язується гарантувати їх дотримання. Конвенція ООН підтримує захист основоположних прав та свобод кожної людини. Інакше кажучи кожна людина має право на повагу до власної гідності, особисту недоторканість, свободу думки і слова, володіння приватною власністю, справедливий суд і т.д. Ми живемо в світі, де особисті права кожного - невід'ємна частина нашого життя. Ми справедливо обурюємось, коли хтось обмежує нашу свободу у використанні наших прав! На такі речі ми не можемо заплющувати очі і маємо відстоювати власні права!

Цікаво, що апостол Павло не так високо оцінював власні права і свободи. Він був римським громадянином, що надавало йому чимало привілеїв. Разом з тим він іноді жертвував цими правами. В своєму житті Павло добровільно відмовлявся від гарантованих йому прав. Нещодавно під час проповіді ми читали уривок 1 Коринтян 9:15-23, де Павло відмовився від гарантованого йому права отримувати фінансову підтримку від церкви. У цьому ж уривку читаємо, що апостол суттєво обмежував свою свободу, "будучи вільним від усіх вільний, зробився рабом для всіх..." (1 Кор. 9:19).

Як багато обмежень містить одна фраза з 20 вірша "Для юдеїв, я був як юдей"! Павло добровільно підкорявся юдейський звичаям і правилам (яких було так багато!), хоча міг спокійно того не робити. Він був вільним від того, щоб не віддалятись від свого дому більше, ніж на 1 км в суботу. Вільний від того, щоб не виконувати дрібні заборони суворого припису юдеїв. Але Павло відмовився від цього права. Від свободи, яка б так полегшила йому життя.

Для чого? Навіщо відмовлятись від того, що правомірно належить тобі? Відповідь проста - Євангеліє! У вищенаведеному тексті чітко вказано навіщо Павло це робив - "щоб придбати таких". Інакше кажучи він добровільно відмовлявся від своїх прав, щоб мати змогу ефективно проповідувати людям про Христа і Його благість!

В сьогоднішньому так званому "правовому" світі, як багато ми можемо пожертвувати, щоб мати змогу поділитись з кимось про Христа? Від яких прав ми можемо відмовитись задля звершення Його волі? Наскільки довго ми можемо ігнорувати порушення наших прав, щоб свідчити про Його милість? Бо зрештою все зводиться до того, що для нас цінніше: наші права чи Євангеліє?

Олексій Лупенко

 


 

Також запрошуємо ознайомитись із іншими статтями Олексія:

 

Більше статей за посиланням

 

 


blog comments powered by Disqus