28серпня2014
PDFДрукe-mail

Чому важливо постійно перебувати в Слові?

Не так давно я повернувся з християнського футбольного табору, що проходив поблизу найглибшого озера України - Світязь. Так сталося, що через відсутність доступу до мережі інтернет на базі, де ми проживали, а також через брак часу, я не мав змоги постійно читати останні новини про війну на сході країни (так як це зазвичай робив вдома). Вже через кілька днів я помітив, що думаю про те, що відбувається на сході України, не так часто як раніше. Ще кілька днів тому з голови не вилітали думки про війну і про те, що гинуть люди, залишаючи сиротами дітей та вдовами своїх близьких. В ту мить стало якось не по собі (соромно); навіть трохи злий на себе став, мовляв "Як можеш не думати про це, коли таке в країні коїться?" Виявилось треба було лише забрати мене від постійного читання стрічки новин і мої думки все більше і більше були зосереджені на тому, чим був зайнятий я (не те, щоб я зовсім перестав думати про війну, але значно менше).

Щось схоже відбувається з нами, коли ми перестаємо перебувати в Слові (звісно, я не про механічне перечитування Біблії "для галочки"). Мова йде про читання і дослідження Біблії з метою усвідомлення яким є Бог, чого Він хоче, чого навчає і т.д. Варто лише забрати християнина від постійного читання Слова і думки будуть зосереджені на тому, що він/вона робить. Це зміщує фокус, а точніше заміняє його на інший, частіше всього набагато менш цінний.

Коли ми читаємо Боже Слово і намагаємось його зрозуміти, ми так чи інакше роздумуємо про те, що читаємо. Постійне перебування в Слові в певній мірі формує наші думки та прагнення в той час як його ігнорування часто призводить до того, що ми перестаємо жити тим, чим живе Біблія. Ми заплутуємось у власних життєвих подіях, захлинаємось гучними новинами, сповнюємось власними переживаннями і т.д. Зрештою, ми забуваємо про головне - хто такий Бог і чого Він прагне. Важливо зрозуміти, що я не агітую за аскетичний спосіб життя, яке обертається лише навколо читання Біблії і в якому все інше, немає значення. Просто тримаючи фокус на головному набагато легше розібратись в собі та зрозуміти те, що ти маєш робити сьогодні.


 

Також запрошуємо ознайомитись із іншими статтями Олексія:

 

 

Більше статей інших авторів за посиланням.blog comments powered by Disqus