12квітня2015
PDFДрукe-mail

Молитви. Пасха 2015

(1) Господи, Боже наш! Ось ми зібралися, щоб перед Тобою разом святкувати Пасху. У цей день Ти явив Свого улюбленого Сина, Господа нашого Ісуса Христа, живим Спасителем. Він прийняв на Себе всі наші гріхи, наші людські лиха і смерть. За них Він поніс покарання замість нас, вистраждав і назавжди знищив їх. Ми прекрасно знаємо, які ми, і Ти знаєш це набагато краще за нас. Однак зараз ми дякуємо Тобі за свободу, даровану Тобою, дивитися не на себе, але на Тебе, що створив усе це. Даруй нам зараз щиро говорити і слухати, щоб саме Твоє справжнє Слово керувало, спонукало і наповнювало нас в цю годину; щоб воно втішало, зміцнювало і наставляло всіх нас; щоб наша скромна хвала була бажаною Тобою! Нехай буде так посеред нас і всюди: в місті і в селі, близько і далеко - там, де люди сьогодні збираються разом, щоб почути і знайти обітниця воскресіння і життя. Поглянь милосердно на народ Твій! Амінь. 

(2) Господи, Боже, Отче наш через Сина Твого Ісуса Христа, в силі Твого Святого Духа! Даруй нашим очам світло, щоб ми змогли побачити Твоє світло, яскраво сяюче світло примирення! Бо це найбільше мука, коли вдень людина не може бачити світла. Звільни від цієї муки нас і всіх християн, які сьогодні святкують Великдень - належним чи неналежним чином. Звільни весь людський рід - близький і далекий! Благослови всі справи нашої церкви, а також інших церков і спільнот, поки ще відокремлених від нас, - для свідоцтва про Твоє ім'я, Твоєму царстві, Твоєї волі! Керуй усіма чесними зусиллями державних властей, установ і судів - тут і в усьому світі! Зміцни вчителів, нагадуючи їм про високу обов'язки по відношенню до молоді; нагадай журналістам про величезну відповідальність за громадську думку, яке вони формують; даруй лікарям і медсестрам віддане увагу до потреб ввірених їм людей! Твоєю розрадою, Твоєю порадою, Твоєю допомогою відшкодуй всі борги наші багатьом самотнім, бідним, хворим, загубленим людям! Яви і зміцни милість Твою всім, що перебувають в цьому будинку і всім їхнім близьким! Ми віддаємо в Твої руки себе і все, чого потребуємо ми самі, і весь світ. Ми сподіваємося на Тебе. Ми надіємось на Тебе. Ти ніколи не залишав без уваги народ Свій, якщо він щиро закликав Тебе. Те, що Ти почав, Ти і завершиш. Амінь.

(3) Господи Боже, Отче наш! Ти - світло, в якому немає темряви. Тепер і нам Ти запалив світло невгасиме, яке врешті-решт вижене всяку тьму. Ти - любов без холодності, Ти полюбив і звільнив нас для того, щоб ми любили Тебе і один одного. Ти - життя, яка зневажає смерть, і Ти відкрив нам доступ до цього вічного життя. У Ісусі Христе, Синові Твоєму, Брату нашому, Ти створив все це. Не дай нікому з нас залишатися байдужим по відношенню до цього дару і одкровення. Даруй нам в цей пасхальний ранок сприйняти хоча б трохи від Твоїх благ! Увійди в наші серця і сумління, просвіти, зміцни, втіш, настав нас! Всі ми - погані християни, проте ми прийняли Твою благодать, достатню для нас. Пробуди нас до малої подяки і боязкої віри, на яку ми тільки й здатні; до недосконалого послуху, від якого ми не можемо відмовитися. І тим самим пробуди в нас надію на все те велике, ціле і досконале, яке Ти приготував всім нам у смерті Господа нашого Ісуса Христа і Його воскресіння з мертвих. Ми молимо Тебе, нехай ця година послужить цій надії. Амінь.

(4) Наш єдиний Боже, сильний у Своїй благості, святий і великий у всіх справах Твоїх! Ми знову приходимо до Тебе, не маючи нічого, окрім бажання жити Твоєю великою вільною милістю. Дякуємо Тобі за те, що Ти запрошуєш нас до надії і зміцнюєш нас у ній. Ти не забув нас - але тільки не дай нам забути Тебе! Ти не втомлюєшся - але тільки не дай нам заснути! Ти обираєш і бажаєш того, що для кожного з нас спасінням, - але тільки перешкодь нашому самовільному бажанню і вибору! Ми хочемо зараз, в молитві перед Тобою, принести Тобі прохання, питання і потреби багатьох інших людей. Пом'яни всіх тих, хто присутній в цьому будинку або десь в іншому місці! Пом'яни наших родичів, близьких і далеких! Утіш і зміцни всіх хворих душею і тілом, всіх нужденних, особливо тих, хто живе без людської допомоги та радості! Допоможи біженцям, переміщеним особам і всім людям, що страждають від несправедливості у всьому світі! Навчи тих, хто повинен вчити, і керуй тими, хто покликаний до управління! Створи радісних і відважних свідків Твого Євангелія у всіх церквах, в тому числі серед нашої церкви! Супроводжуй і просвіщай місіонерів у всіх куточках землі! Дозволь діяти всім, хто надіється на Тебе, і даруй істинний плід тим, хто ще не знає або неправильно знає Тебе! Ти чуєш тих, у кого щире серце, зроби щирими і нас! Ти був, є і будеш Богом від вічності. Ми раді, що можемо бачити і сподіватися на Тебе. Амінь.

переклад з книги: "Молитва", К.Барта 


blog comments powered by Disqus
Сторінка заблокована

Сторінка заблокована

Для продовження необхідно підтвердити, що Ви не робот.
Будь ласка, пройдіть перевірку і натисніть кнопку Продовжити.