29травня2015
PDFДрукe-mail

(БЛОГ) Про церковний календар та релігійні свята.

Зовсім скоро християни святкуватимуть день п’ятидесятниці або ж день сходження Духа Святого. Для мене, як пастора цей день, це можливість нагадати собі, церкві, гостям про Дух Святий. Нагадати та пізнати Духа Святого, який є Богом і в якого віруємо. У апостольському символі віри читаємо: «Вірую в Духа Святого». Нікейсько-Царгородський символ віри пише вже більше: «Віруємо в Святого Духа, Господа, що дає життя, що виходить від Отця, поклоняємого і прославляємо рівні за честю з Отцем і Сином, говорив через пророків.»

Роздумуючи про проповідь, яку виголошуватиму цієї неділі, мимоволі прийшла думка про корисність та важливість використання церковного календаря; дотримання та акценту на релігійних (можливо деяких світських) святах у богослужінні церкви.

Є так багато фундаментальних тем, про які необхідно говорити, нагадувати періодично. В той же час є багато «гарячих тем» або ж питань, відповіді на які людям потрібні сьогодні. Вибираючи одне (нагальне) та нехтуючи іншим (фундаментальним, доктринальним) постійно відчуваю себе між молотом та ковадлом...

Певною мірою вдається тримати баланс обираючи експозиційний тип (вірш за віршем, розділ за розділом, книга за книгою) проповіді. Роз’яснюючи проповідь дає мало можливості обирати улюблені теми і часто доводиться проповідувати на теми які в іншому разі не обрав би. Але в цьому випадку проповідування «вірш за віршем і книгу за книгою» не є рішенням. У кожної книги є свою тема і кожна книга Біблії – відповідає певною мірою на свої питання, на свої виклики і тому деякі теми лишаються «за бортом».

Так приміром сталось із проповідями про Бога Духа Святого. Я пишу зараз не просто про згадку, але про проповідь де можна було б серйозно «закопатись» і подивитись, нагадати собі або ж відкрити роль Духа Святого, Його служіння і так далі. А ситуація з днем П’ятидесятниці, з днем сходження Духа Святого на землю, з днем виконання обітниці Христа хороша нагода та можливість як мінімум раз в рік акцентувати увагу на Третій Особі Трійці.

Одним словом вбачаю корисним та правильним використовувати у богослужінні церковний календар; акцентувати увагу на тих чи інших релігійних/світських святах, що дають важливі теми для проповіді. Чому згадав про світські календар? Бо маю хороший приклад. Протягом травня, я, готую одну або серію проповідей на тему сім’ї. Чому саме травень? Бо саме з 15-го по 22-е травня, ось уже кілька років поспіль наша церква приймає участь у Тижні подружжя. Ось так звичайна ініціатива, яка не має відношення до церковних свят служить сім’ям нашої церкви.

Блог пастора Сергія Терентьєва


blog comments powered by Disqus
Сторінка заблокована

Сторінка заблокована

Для продовження необхідно підтвердити, що Ви не робот.
Будь ласка, пройдіть перевірку і натисніть кнопку Продовжити.