07червня2015
PDFДрукe-mail

(БЛОГ) Не заздри злочинцям та чини добро

Кілька думок на кілька віршів Псалму 36.

Він відрізняється від інших псалмів тим, що звертається до людини. Якщо переважна більшість це молитва до Бога, пісня прославлення, то тридцять шостий псалом можна назвати повчальним. Звісно і в ньому ми бачимо велич Божу, Його сутність та читаючи можемо прославляти Творця. Псалом розпочинається із заклику не розпалювати гнівом на злочинців і автор відразу пояснює чому цього робити не має сенсу. Читаючи причину того, чому не варто мати заздрість стає страшно, адже злочинці будуть знищені. Але цей страх перемежовується із певним спокоєм та миром. Бог все тримає під контролем, Він все бачить і прийде час коли всякий злочинець, що не отримав прощення буде покараний.

Як часто я схильний робите те, що не принесе ніякої користі і на що по-суті не маю права. Як часто не знаючи правди починаю піклуватись і робити те, що не повинен. Бог керує світом і Він не спізнюється… просто всьому свій час. Не розпалюватись і не заздрити злочинцям – те рішення яке я повинен прийняти в своєму житті, віддати всякого беззаконника в руки Бога. Але ці мої слова і така інтерпретація не значать, що я маю бути бездіяльним. Так, перші вірші показують нам, чого робити не потрібно, але на цьому Псалом не закінчується.

Автор продовжує і пише: Надійся на Господа й добре чини, землю замешкуй та правди дотримуй! (Пс.36:3)

Отже, як і псалом перший цей текст показує що ми, як християни маємо робити і чого не повинні. Часом хочеться, щоб Бог поставив крапку після перших віршів, але ж він продовжує. І наступні вірші дуже чітко виключають будь-яку бездіяльність. Ми мамо надіятись на Бога, ми маємо чинити добро та дотримуватись правди. Про надію можна і треба писати багато, але я хочу більше написати про інший заклик: чинити добро, дотримуватись правди. Нажаль, ми часто зупиняємось на першому вірші і живемо за принципом: «але ж я не роблю нічого поганого» але цього мало.

Ми покликані чинити добро, жити по правді. Слово Боже є цією правдою, є тим мірилом яке судить наші вчинки та визначає що є добро, а що ні. Ці вірші немов два обмежувача для нашого життєвого шляху: з одного боку не заздрити злочинцям, з іншого чинити правду та робити добро. Все просто і в той же час нелегко, але покладаючись на Бога та знаючи/пізнаючи Його ми здатні то зробити. Нехай Бог благословить нас усіх чинити так. Як написав на початку 36 Псалму.

П.с. прочитайте цей псалом до кінця, там багато цікавих та корисних порад, що допоможуть жити щасливо.

Блог пастора Сергія Терентьєва


blog comments powered by Disqus
Сторінка заблокована

Сторінка заблокована

Для продовження необхідно підтвердити, що Ви не робот.
Будь ласка, пройдіть перевірку і натисніть кнопку Продовжити.